sobota, 1 września 2012

Wydarzyło się ...... - wspomnienia ze spotkania :)

" Środa 27 czerwca 2012

Mikroświat Zabawy w Galerii Książki w Oświęcimiu jest miejscem wczesnej edukacji czytelniczej dla dzieci, gdzie realizowane są cykliczne zajęcia literackie, teatralne, muzyczne, plastyczne i ruchowe.


Biblioteka chce poszerzyć ofertę i zachęcić rodziców do udziału wspólnie z dziećmi, stąd pomysł na utworzenie Akademii Rodzica. Jest to propozycja dla osób chcących świadomie uczestniczyć w procesie rozwoju swojego dziecka.
Pierwsze zajęcia odbyły się 27 czerwca i poświęcone były zaletom noszenia dzieci w chustach. Poprowadziła je Marzena Sadlok-Moskała, doradca noszenia ClauWi®, liderka bielsko-cieszyńskiego Klubu Kangura. Na spotkanie przyszło 30 rodziców zainteresowanych tym jak wspomagać rozwój swojego dziecka dzięki na przykład noszeniu go w chuście.
Pani Marzena przedstawiła zalety i korzyści wynikające z noszenia dziecka w chuście, zwróciła również uwagę na rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych maluszka. Pokazywała różne rodzaje chust, nosidełek, a także prezentowała literaturę z tego zakresu. Wyjaśniała wątpliwości ze strony rodziców i odpowiadała na pytania dotyczące rozwoju dziecka. Pokazywała rodzicom sposoby noszenia dziecka i wiązania chust, nie tylko na modelu. Mała Emilka – córeczka jednej z uczestniczek spotkania bez sprzeciwów pozwalała testować techniki chustonoszenia.
Zachęcamy do uczestniczenia z dziećmi w spotkaniach Akademii Rodzica. Wspólnie to znaczy – Razem, a Razem – to budowanie więzi emocjonalnych, poszerzanie własnej wiedzy, zdobywanie i wymiana doświadczeń, a przede wszystkim aktywne spędzenie czasu z dzieckiem.
Informacje o projekcie: www. mbp-oswiecim.pl, zapisy i dane kontaktowe e-mail: mikroswiat@mbp-oswiecim.pl tel. 33 843 98 13
Więcej zdjęć tutaj  "

4 komentarze: